St. James Hotel

Oficjalna strona zespołu

Historia zespołu

St. James Hotel – alternatywny zespół ze Śląska założony w roku 2009.

 

„Historia każdego zespołu jest jak droga – początkiem naszej drogi była wspólna fascynacja muzyką, która powstała tysiące mil od śląskiej ziemi. Tworzyli ją Son House, Bukka White, Leadbelly, Bob Dylan, Johnny Cash. Echa ich twórczości można usłyszeć w muzyce naszych mistrzów: Nicka Cave, Davida Eugena Edwardsa i jego zespołów 16 Horsepower i Wovenhand, również w całym nurcie muzyki alt-country.”

 

St. James Hotel ucieka od tradycyjnych porównań i prezentuje autorski materiał, w którym można odnaleźć elektryczno-akustyczne brzmienia lat 60-tych i 70-tych, a także inspiracje muzyką Seatlle lat 90-tych i współczesną nutę z gatunku Indie Rocka. Uwagę zwracają oryginalne, polskie teksty o dużym ładunku emocjonalnym przez co twórczość zespołu odkrywa świat, w którym dużo się dzieje i do którego chętnie się wraca. Takie są też koncerty zespołu i jak dotąd dwie wydane płyty. W skład dyskografii wchodzi debiut płytowy z roku 2011 oraz najnowsze wydawnictwo z roku 2018. Materiał z ostatniego krążka zyskał również uznanie Organizatorów tegorocznego Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock), przez co zespól został zaproszony do udziału w Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

 

St. James Hotel, na przestrzeni lat, miał zaszczyt występować zarówno przed klubową jak

i festiwalową publicznością. Zespół można było usłyszeć m.in. na OFF Festivalu, Rawie Blues oraz Olsztyńskich Nocach Bluesowych, a także na Festiwalu im. Ryśka Riedla. Grupa została również dostrzeżona przez środowisko muzyczne, skąd liczne nagrody i wyróżnienia.

 

https://www.facebook.com/stjameshotelband/

 

Najnowszej płyty można odsłuchać w serwisie SPOTIFY

https://open.spotify.com/artist/1D3tUFoMe1C49SfFjYwf4N

 

Dyskografia:

St. James Hotel – data wydania 17 stycznia 2011

Wojenny taniec ducha – data wydania 22 stycznia 2018

 

Skład zespołu:

Tomasz Pełczyński – gitara, śpiew

Michał Markowicz – gitara basowa

Marek Wilczyński – perkusja